تلگرام فارسی

  • نویسنده : admin
  • بازدید : [] مشاهده
  • دسته بندی : دسته: تلگرامی

اگر تعداد تلفات صنعت آسانسور را بخواهیم با دیگر محصولات صنایع که این روزها سر و صدا دارد همانند صنعت خودرو به آمار نگران کننده است، می رسیم و سروصدایی به پا می‌شد؛ اما باید فکری به حال آشفته بازار صنعت آسانسور کرد که در سکوت قربانی می‌گیرد.

به گزارش تیتر شهر؛ اگر تعداد تلفات صنعت آسانسور را بخواهیم با دیگر محصولات صنایع که این روزها سر و صدا دارد همانند صنعت خودرو به آمار نگران کننده است، می رسیم و سروصدایی به پا می‌شد؛ اما باید  فکری به حال آشفته بازار صنعت آسانسور کرد که در سکوت قربانی می‌گیرد. قربانیان نابسامانی این صنعت اما با مرگی فجیع می‌میرند. صحنه‌هایی که بعد از سقوط آسانسور ایجاد می‌شود، آن‌قدر وحشتناک است که در هیچ رسانه‌ای قابلیت انتشار ندارد.

از این رو، روز گذشته آسانسوری در یکی از خوابگاه‌های دانشگاه تهران حادثه آفرید. یکی از دانشجویان خوابگاه حافظ دانشگاه تهران ضمن اعلام این مطلب گفت: روز گذشته آسانسور خوابگاه حافظ دانشگاه تهران سقوط کرد اما خوشبختانه دانشجوی داخل کابین آسانسور به  دلیل سقوط از طبقه سوم به اول دچار آسیب نشده است.

وی در ادامه با تاکید بر اینکه آسانسور خوابگاه حافظ دانشگاه تهران از استانداردهای کافی برخوردار نیست،‌ تصریح کرد: بیش از ۳۰۰ دانشجوی دوره کارشناسی دانشگاه تهران در این خوابگاه ساکن هستند و برای یک ساختمان ۹ طبقه فقط یک آسانسور با ظرفیت حمل ۳ نفر وجود دارد که این آسانسور نیز به دلیل قدمت بالا از استاندارد کافی برخوردار نیست.

بد نیست این نکته را هم یادآور شویم که صنعت آسانسور با این وضع ایمنی درخشانی که دارد(!) دو تشکل بخش خصوصی را هم به خود سنجاق‌شده می‌بیند که هر کدام مدعی مدیریت بر این صنعت هستند و البته تعامل مثبتی هم با هم ندارند.

از این رو طرح شناسنامه دار شدن آسانسور ها مطرح است که همچنان روی زمین مانده است. شناسنامه آسانسور» عبارت است از جمع‌آوری و ثبت مشخصات فنی آسانسورهای نصب شده در سطح شهر تهران شامل «مشخصات ساختمان، مشخصات بهره‌بردار، مشخصات نگهدارنده، مشخصات فنی، گواهی استاندارد، هشدار یا توصیه کارشناسی و همچنین شامل مشخصات صادرکننده شناسنامه شامل «نام و نام خانوادگی، نام واحد صنفی مجاز، مهر و امضای شرکت و تاریخ تنظیم شناسنامه» آسانسور است که از سوی تکنسین‌ها و متخصصان واحدهای صنفی دارای پروانه کسب از اتحادیه انجام می‌شود.

 اما این مهم تا کنون روی زمین مانده است و آسانسورها هر روزه حوادث جدیدی را در سکوت رقم می زنند..