تلگرام فارسی

  • نویسنده : admin
  • بازدید : [] مشاهده
  • دسته بندی : دسته: تلگرامی

بیشتر از ۳۸۰ شرکت داخلی و بیگانه جلوه های معماری را در تهران به نمایش گذاشته اند

هشتمین نمایشگاه بین المللی معماری، دکوراسیون داخلی و خانه پیشرفته که تلفیقی از دانش، هنر و صنعت هست، علاوه بر شرکت های خصوصی، بعضی سازمان ها و دستگاه های دولتی نیز توانمندی های خود در حوزه های متفاوت طراحی و مشاوره معماری و دکوراسیون داخلی و علاوه بر این آخرین دستاوردها و تولیدات حوزه های نانوتکنولوژی و بیوتکنولوژی عرضه کرده اند.

«عبدالکریم جلالی» امروز (پنجشنبه) در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی ایرنا افزود: در این سال ها آنچه به عنوان مهمترین مشکل این صنعت در کشور مطرح می شود رکود در ساختمان سازی هاست.
به گفته وی، در این حوزه تمایل به مصرف محصولات خارجی وجود دارد و برخی مواقع شاهدیم برخی تولیدکنندگان ایرانی نیز محصول خود را به نام خارجی به فروش می رسانند که معضلی فرهنگی است.
جلالی یادآوری کرد: در بخش تجهیزات دکوراسیون، تغییر سلیقه افراد که در کوتاه مدت تمایل به مصرف محصولات متنوع دارند مطرح می شود، در حالی که جایگزین شدن طرح های جدید زمانبر است.
وی همچنین از تامین مالی به عنوان یکی از مشکلات دیگر این صنعت یاد کرد و گفت: منابع مالی ارزان قیمت می تواند افزایش سرمایه گذاری، توسعه فعالیت ها و ورود فناوری های جدید را برای فعالان این صنعت به دنبال داشته باشد.
مدیر برگزاری هشتمین نمایشگاه بین المللی معماری، دکوراسیون داخلی وخانه مدرن با اشاره به حضور پر رنگ چین و ترکیه در بازار ایران، تصریح کرد: محصولات چینی به دلیل ارزان بودن قیمت تمام شده و محصولات ترکیه به دلیل نزدیکی به بازار ایران، تیراژ تولیدی بالا و در نتیجه قیمت تمام شده پایین، همواره رقیبی جدی برای تولیدات ایرانی اند.
وی تاکید کرد در مجموع حضور خارجی ها در بازار کشورمان آسیب رسان نیست، بلکه رقابتی ایجاد می کند که تولیدکنندگان ایرانی را به سمت تولید محصولات کیفی تر و رقابتی تر از نظر قیمتی سوق می دهد.
جلالی گفت: برگزاری این نمایشگاه، فرصتی برای تعامل و تبادل تجربیات با شرکت های خارجی برای کشف سلیقه های مشتریان است و در ادوار گذشته این نمایشگاه در برخی موارد شاهد عقد قراردادهایی برای تولید مشترک بین ایرانی ها و خارجی ها بودیم.
وی اظهار داشت: محصولات و تولیدات خارجی عرضه شده در نمایشگاه هایی از این دست، معمولا در یک بازه زمانی سه تا چهار ساله داخلی سازی می شوند که از مزایای برگزاری نمایشگاه است.

هشتمین نمایشگاه بین المللی معماری، دکوراسیون داخلی وخانه پیشرفته در فضایی افزون بر ۲۱ هزار متر مربع و در ۶ سالن و فضای باز محل دائمی نمایشگاه های بین المللی تهران، امکان بازدید دوستداران ایین عرصه را فراهم ساخته هست.
معرفی توانمندی های داخلی درحوزه تولید فرآورده ها و خدمات معماری و دکوراسیون، آشنایی شرکت های ایرانی با آخرین فناوری های روز جهان، معرفی آخرین توانمندی ها و فناوری های نوین به ویژه در حوزه فرآورده ها نانوتکنولوژی و بیوتکنولوژی، ایجاد مجال های تجاری جدید، اشتغالزایی، فراهم سازی زمینه همکاری بین دانشگاه و تولیدکنندگان و شناسایی استعداد خدمات صادراتی حوزه دکوراسیون کشور، با اهمیت ترین اغراض برپایی هشتمین نمایشگاه بین المللی خانه پیشرفته، معماری داخلی و دکوراسیون هست.
برقرار کردن رابطه بین دانشگاه و صنعت معماری و دکوراسیون داخلی و توسیع رابطه بین آنها، یکی از با اهمیت ترین محورهای برپایی این نمایشگاه هست و برای تحقق این هدف نیز چندین سمینار و کارگاه علمی آموزشی من جمله کارگاه هوشمند گرمایش و مانیتورینگ و پالایش برخط (آنلاین)، طراحی نظام مهندسی، کارگاه طراحی معماری از مرحله صفر، آشنایی با پرسنل و برندینگ، دکوراسیون داخلی، رنگ در معماری داخلی و مسابقه طرح غرفه برتر با حضور استادان دانشگاه و فعالین این صنعت برگزار خواهد گردید.
هشتمین نمایشگاه بین المللی خانه پیشرفته، معماری داخلی و دکوراسیون از ۲۱ تا ۲۴ دی ماه روزانه از ساعت ۹ تا ۱۷ آماده بازدید علاقمندان هست.