تلگرام فارسی

  • نویسنده : admin
  • بازدید : [] مشاهده
  • دسته بندی : دسته: تلگرامی

عکس11

رئیس انجمن موزه های آلمان معتقد است: تمامی هنرهای مشرق زمین در کاخ گلستان به خوبی قابل مشاهده است و ترکیب عناصر معماری ایرانی و اروپایی در این بناهای تاریخی به روشنی دیده می شود البته عناصر معماری ایرانی بیشتر نمایان است.

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم، مسعود نصرتی – مدیر مجموعه میراث جهانی کاخ گلستان اظهار داشت: «پرفسور اکارت کوهن» رئیس انجمن موزه های آلمان و «پترا اولشوسکی» معاون وزیر فرهنگ، علوم و تکنولوژی آلمان به همراه هیأت ۱۸ نفره متشکل از مدیران موزه‌های این کشور از موزه‌ها و تالارهای کاخ گلستان به مدت ۲ ساعت بازدید کردند.

وی افزود: پرفسور اکارت کوهن از تأثیرگذار بودن این بازدید سخن گفت و بر این موضوع تأکید کرد که تمامی هنرهای مشرق زمین در کاخ گلستان به خوبی قابل مشاهده است و ترکیب عناصر معماری ایرانی و اروپایی در این بناهای تاریخی به روشنی دیده می شود البته عناصر معماری ایرانی بیشتر نمایان است.

مدیر کاخ گلستان اظهار کرد: بر اساس اظهارات پرفسور کوهن ۶ هزار و ۵۰۰ موزه در آلمان وجود دارد که بیشتر موزه‌های آنها قصرهای قدیمی بوده که تبدیل به موزه شده است و قدیمی ترین آثارشان مربوط به ابزارهایی بوده که توسط انسانهای اولیه ساخته شده و سنگ هایی که  روی آن کنده کاری شده است و ۳ هزار سال قدمت دارد.

نصرتی از افزایش بازدید گردشگران خارجی خبر داد و تصریح کرد: بازدید گردشگران خارجی از مجموعه میراث جهانی کاخ گلستان نسبت به سال گذشته افزایش یافته است و قصد داریم با برگزاری نمایشگاههای مشترک فرهنگی میان کشورهای مختلف به معرفی بیشتر این مجموعه بپردازیم.