تلگرام فارسی

  • نویسنده : admin
  • بازدید : [] مشاهده
  • دسته بندی : دسته: تلگرامی

به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری دانشجو، محبوب حیدری مدیر کل راه و شهرسازی استان اردبیل در نشست مشترک با جامعه مهندسان در اردبیل گفت: در چند سال گذشته ما با سه دانشگاه علم و صنعت، دانشگاه تهران و دانشگاه شیراز قرارداد همکاری در ارائه طرح‌ها و برنامه‌ها به امضا رساندیم، اما هر سه این طرح‌ها بی‌نتیجه و عقیم مانده است.

حیدری خاطرنشان کرد: طرح تحقیقاتی که دانشگاه شیراز ارائه کرد بعد از اجرا به هیچ عنوان جوابگو نبود و به همین دلیل مورد پذیرش قرار نگرفت و طرحی که توسط محققان دانشگاه علم و صنعت ارائه شد اغلب کپی‌برداری از کتاب‌ها و پایان‌نامه‌های سال‌های گذشته بود که به هیچ عنوان جوابگوی خواسته‌ها و نیاز‌های ما نبوده است به طوری که در عمل و اجرا این طرح با مشکلاتی روبرو می‌شد.

مدیر کل راه و شهرسازی استان اردبیل افزود: سومین طرح مشترک مابین راه و شهرسازی استان و دانشگاه تهران به امضا رسید که این طرح نیز به دلیل برخی از نقص‌ها و عدم پشتیبانی‌ها مسکوت مانده است.

وی تصریح کرد: ما در سه حوزه ساماندهی سکونت‌گاه‌ها، بافت‌های تاریخی و فرسوده و بافت‌های ناکارآمد میانی خریدار طرح‌های خوب تحقیقاتی، پژوهشی و عملیاتی دانشگاه‌ها و مراکز علمی هستیم و در این زمینه با محدودیت منابع اعتباری نیز روبرو نیستیم به شرط آنکه این طرح‌ها متناسب با اقلیم و شرایط منطقه‌ای و محلی ما باشد.

حیدری افزود: در احداث ساختمان‌های دولتی و نمای آن‌ها ما اخیرا و به دنبال گله‌مندی‌هایی که مهندسان و کارشناسان داشتند طرح‌های تیپ را کنار گذاشتیم و در نشست با مسئولان کشوری سعی کردیم مجوز طراحی‌های محله‌ای و منطقه‌ای را بگیریم تا این ساختمان‌ها متناسب با وضعیت معماری ما به مرحله اجرایی و عملیاتی برسد.

مدیر کل راه و شهرسازی استان اردبیل با اشاره به برخی ضعف‌ها و نقص‌ها در حوزه شهرسازی و طراحی معابر، کوچه‌ها و خیابان‌ها در محلات و مناطق مختلف بیان کرد: نباید مهندسان ما تنها به امضا کردن نقشه‌ها و مستندات بسنده کنند بلکه ضروری است در یک انسجام واقعی ساخت و ساز‌های شهری را نظام‌مند کنیم.

وی در پایان اضافه کرد: به هیچ وجه ساخت و ساز‌های اخیر ما در مناطق مختلف و همچنین عقب‌نشینی‌ها و بازگشایی‌های مسیر‌های مختلف متناسب با طرح جامع شهری نیست که بهتر است تمام مسئولان شهری و مهندسان ما با هدف ارتقای سیمای شهری به این وضعیت توجه کرده و سر و سامان واقعی به فعالیت‌های این حوزه ببخشند.