تلگرام فارسی

  • نویسنده : admin
  • بازدید : [] مشاهده
  • دسته بندی : دسته: تلگرامی

شماره اختصاصی فصل‌نامه بین‌المللی ۲A با موضوع جایزه معماری قاره‌ای (آسیا و اروپا) ۲۰۱۷ در زمستان سال ۲۰۱۸ منتشر شد.

 شماره اختصاصی فصل‌نامه بین‌المللی 2A منتشر شد

 هنرآنلاین: احمد زهادی مدیر مسوول فصل‌نامه ۲A  در این خصوص گفت: این شماره اختصاصی مجله به عنوان مرجع علمی و تخصصی برای معماران و دست اندرکاران آن حرفه در حوزه داخلی و بین‌المللی است، که حاصل آن پیشبرد نقش ارزنده معماری در هر دو قاره است.

 او افزود : مراسم اهدای جوایز همراه با کنفرانس بین‌المللی جایزه معماری آسیا ۲۰۱۷ در شهر برلین و در روز ۲۰ اکتبر در محل استرل برلین برگزار گردید و  شرکت کنندگان در جایزه معماری آسیا ۲۰۱۷ به تعداد ۴۵۷ پروژه و از ۲۴ کشور بوده است که جمعاً ۱۶۲ پروژه به عنوان کاندیدای دریافت جایزه (پس از دوره اول داوری) معرفی شده و پس از اعلام نهایی در مرحله دوم ۲۲ رتبه اول تا سوم و در هفت گروه ساختمانی معرفی گردیده‌اند.

طراحی (ایده و خلاقیت)، مطالعات و تحلیل برخاسته از بستر و محیط، دستاوردهای فنی، کاربرد خلاقانه فرآورده‌ها و مصالح ساختمانی، پایداری محیطی، بازنمایی هویت فرهنگی –  اجتماعی، مسئولیت اجتماعی / مشارکت و ارتباط مردمی – اجتماعی – شهری، اثر گذاری و انعکاس ، شرایط و مشخصات اقتصادی و در نظر گرفتن پیشنهادات و راهکارهایی بر مبنای شرایط و احتیاجات جغرافیایی و فرهنگی از سوی معماری معاصر، معیارهای ارزیابی پروژه‌ها بوده‌اند.

او در انتها افزود: مقدمه ای از جایزه معماری آسیا ۲۰۱۸ و دلایل همراه با دیدگاه‌های اهمیت تغییر واژه جایزه از جهانی به قاره‌ای، در این شماره به طور کامل تشریح شده است .

 فصل‌نامه بین‌المللی ۲A برگزار کننده این رویداد است و “BEUTH HOCHSCHULE FUR TECHNIK BERLIN” همکار علمی دانشگاهی، همچنین NAX (Network for Architecture Exchange)  همکار فرهنگی جایزه هستند.