تلگرام فارسی

  • نویسنده : admin
  • بازدید : [] مشاهده
  • دسته بندی : دسته: تلگرامی

شهروندان؛ رزومه های خود را برای شهردار شدن ارسال کنند!!

 

به گزارش تیتر شهر؛ بیش از یک هفته است که شهردار تهران از سمت خود استعفا داده و پایتخت با حضور سرپرست اداره می شود؛ این در حالی است که تا کنون گزینه های متعددی برای تصدی این پست مطرح شده است که عموما این افراد حزبی بوده اند اما در حرکتی جدید، عضو هیئت رئیسه شورای شهر تهران از شهروندان خواست تا رزومه های خود را برای تصدی این پست به شورا ارسال کنند! 

سید حسن رسولی خزانه دار و نائب رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر تهران از جوانان و زنان اصلاح طلب خواست تا در صورتی که توانایی اداره شهر را به صورت آکادمیک و تجربی در خود احساس می کنند، با ارسال رزومه و برنامه شان به دفتر ایشان در شورای شهر تهران، اعلام آمادگی کنند. 

از نظر آقای خزانه دار این دعوت در راستای فرصت دادن به جوانان و زنان اصلاح طلب است, اگرچه شورای عالی سیاستگذاری اصلاحات پیش از این در لیست نهایی انتخابات شورای شهر در دوره پنجم, سهمیه ویژه ای برای جوانان و زنان تخصیص داده بود از این رو در تلاش هستیم از ظرفیت های جوانان و زنان در تمامی عرصه های مدیریتی کشور از جمله مدیریت شهری نه در قالب شعار بلکه به شیوه عملیاتی استفاده شود.

رسولی در کانال تلگرامی خود برای تصدی این پست پیش نیازهای زیادی را مطرح کرده است. از نظر وی نامزدهای شهرداری تهران می بایست علاوه بر دارا بودن تخصص و دانش در حوزه مدیریت شهری, مشخصات عمومی تعیین شده را نیز داشته باشند.

مشخصات عمومی نامزد شهرداری تهران 

نامزدهای شهرداری تهران می بایست علاوه بر دارا بودن شرایط قید شده در آیین نامه اجرایی شرایط احراز تصدی سمت شهردار مصوب ۱۳۷۷/۶/۱۱ هیات وزیران، شرایط زیر را نیز داشته باشند:

۱- داشتن پیشینه اصلاح طلبی و اعتدال گرایی

۲- اشتهار به پاکدستی در سطح افکار عمومی و باور به مبارزه با فساد

۳٫ داشتن سابقه کار اجرایی در سطح ملی مانند معاونان رئیس جمهور، وزرا و معاونان وزرا، سفرا، نمایندگان مجلس و استانداران، شهرداران تهران و دیگر کلانشهر ها و سایر مقامات همتراز

۴٫ باور داشتن به کار گروهی، خرد جمعی و استفاده از خدمات کارشناسی در مرحلةه تصمیم سازی و در عین حال شجاع بودن در مرحله تصمیم گیری

۵٫ توانا بودن در همکاری با ارکان نظام، دولت، مجلس، احزاب و جناح های سیاسی اعم از جریان های موافق و رقیب، جامعه علمی و

پژوهشی کشور، نهادهای مدنی و سازگاری با سایر مراجع موثر

۶٫ داشتن بینش استراتژیک و کلان

۷٫ توانمندی در سیاستگذاری و برنامه ریزی برای حل چالش های اصلی شهری به ویژه در جهت تحول اقتصاد مدیریت شهری

۸٫ داشتن کارنامه موفق در مسئولیت های قبلی

۹٫ اعتقاد به شایسته سالاری و داشتن رویکرد ارتقای بدنه شهرداری تهران

۱۰ .باور به بهره گیری از توانمندی زنان و جوانان در منظومه مدیریت شهری

۱۱ . پایبندی به تعامل کارآمد و موثر با حوزه رسانه

۱۲ .اعتقاد به نقش تقنینی و نظارت مستمر شورای اسلامی شهر تهران و پاسخگو بودن به آن

۱۳ .داشتن برنامه و سابقه جلب مشارکت شهروندان و تشکل های مردم نهاد به ویژه شورایاری ها در فرآیند تصمیم سازی و تصمیم گیری

۱۴ .داشتن سابقه جلب مشارکت انجمن های علمی، صنفی، هنری، زیست محیطی و نظایر آن

۱۵ .توانمندی در استفاده از تجارب مدیریت های قبلی حوزه مدیریت شهری

۱۶ .ارائه برنامه سنجش پذیر برای اداره شهر تهران با در نظر گرفتن اولویت ها و چالش های شهر تهران با استفاده از اسناد بالادستی، اولویت های پیشنهادی شورای سیاستگذاری اصلاح طلبان و سیاست های اعلامی شورای

 

حال با این گزینه های طرح شد ابتدا باید این سوال را طرح کرد کدام یک از زنان و یا جوانان وزیر بوده و یا در پست استانداری سابقه داشته و حال با ارائه رزومه منتظر تماس اعضای شورای شهر تهران باشد! شاید این درخواست های نمادین چیزی در حد سرگرم کردن شهروندان به این امر باشد که ما بیداریم!!