تلگرام فارسی

  • نویسنده : admin
  • بازدید : [] مشاهده
  • دسته بندی : دسته: تلگرامی

معماری و طراحی این مسکن موقت توسط Barberio Colella ARC انجام شده که مردم محلی خودشان می توانند این خانه‌ی موقت را در عرض یک دقیقه برپا کنند.

بلب

به گزارش تیترشهر: معماری و طراحی این مسکن موقت توسط Barberio Colella ARC انجام شده است. مردم محلی خودشان می توانند این خانه‌ی موقت را در عرض یک دقیقه برپا می‌کنند. این پناهگاه‌های سبک را می‌توان به سادگی با مصالح ارزان قیمت بومی ساخت و با سیستم‌هایی از قبیل سیستم جمع آوری آب باران و پانل های خورشیدی مجهز کرد در ادامه با ما در تیترشهر همراه باشید.

بلب
بلب

زلزله ی ۵٫۲ ریشتری که در تهران رخ داد، بهانه ای شد تا طرح برگزیده مسابقه طراحی مسکن موقت Ikuku که در زمان زلزله نپال بود، در سایت قرار دهیم.
طرحی که در این بخش قصد ارائه‌ی آن را داریم دارای سطوحی ضدآب است و از سازه ای از چوب بامبوساخته شده که به راحتی نصب و توسعه می یابد و برای نصب و ساخت آن نیازی به تکنولوژی های پیچیده و افراد متخصص نیست. این ایده ایست که برای سازه های موقت از مصالح بومی منطقه باید استفاده شود و پیاده سازی آن توسط خود مردم به راحتی صورت بگیرد.

بلب
بلب

سازه‌ی پناهگاه سازه‌ای انعطاف پذیر است به طوری که به کمک ستون های X شکل بامبو باز و بسته می شود بنابراین مساحت آن از ۴ تا ۱۱/۷ مترمربع متغیر بوده و ۴ تا ۱۰ نفر را می تواند در خود جای دهند. این پناهگاه به صورت پیش ساخته در خارج از محل ساخته می شود و چون قابلیت باز و بسته شدن را دارد به صورت بسته و فشرده در هواپیما حمل شده و به سایت منتقل می شود و در سایت ساکنان به راحتی می توانند آن را مطابق نیاز خود توسعه دهند. برای عایق بندی از پشم شیشه استفاده شد. این پشم شیشه از کاپشن های کهنه ای که توسط خیرین اهدا شده بود تأمین شد.

بلب