تلگرام فارسی

  • نویسنده : admin
  • بازدید : [] مشاهده
  • دسته بندی : دسته: تلگرامی

ابزارک یا گجت (Gadgets) به وسایل و تجهیزات کوچک و تازه‌ اختراعی گفته می‌شود که در آنها فناوری نویی بکار رفته باشدابزارک‌هایی (Gadgets) که قسمت‌های متحرک داشته باشند را برخی اوقات دستگاهک (gizmo) می‌گویند.

لزوم بهره برداری ازگجت های هوشمند خاص در شهرها/استقبال مردم از فناوری های هوشمند ایمنی منزل

به گزارش تیترشهر: تبلت، تلفن‌های هوشمند، دستگاه پخش mp3 و موشواره بی‌سیم نمونه‌هایی از گجت هایی هستند که در طول روز مردم با آن سر و کار دارند.

البته گجت ها تنها محدود به این موارد نمی شود و دنیای وسیع تری دارند. به عنوان مثال همچنین ابزارهای کاربردی موجود در ستون کناری وب سایت‌های اینترنتی که در زبان انگلیسی(widget Gadget) نامیده می‌شوند در فارسی اَبزارک معنی شده‌اند.

در حقیقت ابزارک‌ها امکاناتی هستند که در کادرهای کوچک در صفحات سایت قرار می‌گیرند مثل نمایش آب و هوا، نمایش دیکشنری آنلاین.این تجهیزات کوچک که ابزارک دیجتالی هستند با کم کردن سهم نیروی انسانی ؛همه چیز را ساده کنند به عبارت دیگربه عنوان مثال یک سیستم دوربین مداربسته که تصاویر را روی لپ تاپ ذخیره میکند یک گجت محسوب می‌شود اما تعریف گجت فراتر از آن است.

یک ساعت مچی با قابلیت های زیاد مانند قابلیت برقرار تماس های تلفنی، یک mp3 یا mp4، یک دوربین عکاسی یا فیلم برداری، یک رنده و خرد کن چند کاره گجت محسوب می شوند.
این ابزارک ها می توانند علاوه بر زندگی مردم در هوشمند سازی شهرها نقش آفرینی کرده و زمینه ساز خدمت به شهروندان شوند

نقش گجت های هوشمند در مدیریت شهری

به عنوان مثال سیستم های عملگر که امکان مکان یابی راننده و ارسال تماس ها و پیام ها را فراهم می کند می تواند در مدیریت شهری نقش آفرینی کند.

همچنین گجت های سنسور یاب کشف و اطفاع حریق می توانند به کمک آتش نشان ها بیایند و مسیر یابی آنها را آسان کنند. علاوه بر این موارد گجت هایی إبیاری هوشمند مثال بسیار خوبی تلقی می شود زیراکه در شهر تهران آبیاری  تنها بر اساس زمان بندی طراحی شده این در حالی است گجت هایی هستند که بر اساس خشکی خاک زمان ابیاری را مشخص می کنند ومسلما این موضوع بهبود محیط زیست شهر تهران کمک می کنند.

لزوم بهره برداری ازگجت های هوشمند خاص در شهرها/استقبال مردم از فناوری های هوشمند ایمنی منزل

مدیر مارکتینگ فروشگاه گجیران ضمن اعلام اینکه گجت های هوشمند فناوری های نوین، ابزار اولیه شهر هوشمند هستند، به خبرنگار تیتر شهر گفت: فروشگاه گجیران که زیر مجموعه شرکت  پارس بنیان پرگان است تلاش دارد،تا تکنولوژی های جدید را برای فروش وارد سایت کند.

عباس دیانی با اشاره به فناوری های نوین فناوری اطلاعات افزود: این فروشگاه در زمینه گجت های خاص فعالیت می کند. ما تلاش داریم با ارائه تکنولوژی های جدید مردم از محصولات نوین هوشمند بهتر استفاده کنند.

ضمن اینکه این فناوری های کمک زیادی به هوشمند سازی کلانشهرها و برنامه خدماتی شهرداری ها می کنند.

وی ضمن تاکید بر اینکه این گجت ها برای صرفه جویی در زمان، انرژی و نیروی انسانی و بهینه سازی می‌شود، ادامه داد:با استفاده از فناوری های نوین هوشمند مثل این گجت ها؛ تسهیل گیری اتفاق می افتد.
در حقیقت استارتاپ گجیران می کوشد با وارد کردن محصولات نوین فناوری اطلاعات به شهروندان کمک کند.با استفاده از فناوری های نوین هوشمند مثل این گجت ها ؛ علاوه بر تامین ایمنی و هوشمند سازی منازل ، می‌تواند در سطح شهری هم کاربردهای بسیاری داشته و با استفاده از فناوری های آبیاری هوشمند و روشنایی هوشمند و فناوری هایی ازین قبیل باعث کیفیت بهتر انجام این کارها و همچنین کاهش زیاد هزینه ها شود.

در حقیقت استارتاپ گجیران می کوشد با ارائه محصولات نوین آی تی به شهروندان کمک کند.

لزوم بهره برداری ازگجت های هوشمند خاص در شهرها/استقبال مردم از فناوری های هوشمند ایمنی منزل

دیانی با اشاره به اینکه ما در حدود ١١ ماه پیش فعالیت خود را در این عرصه شروع کردیم اما تحریم ها اندکی به کار ما اختلال وارد کرده است بیان کرد :گجت هایی که امنیت خانه ها و رفاه بیشتر شهروندان تامین می‌کنند؛ بیشتر مورد استقبال بوده اند

وی با اشاره به اینکه هوشمند سازی شهری نیازمند استفاده از فناوری های نوین است، یادآورشد: از این گجت ها می توان در زمینه آبیاری هوشمند،روشنایی هوشمند در جهت استفاده کمتر از نیروی انسانی و هوشمند شدن شهرها وکاهش هزینه ها بهره گرفت که لازمه این مهم توجه مدیریت شهری به شرکت های خصوصی است.